Jihočeské nemocnice přijaly další pacienty s Covid-19 z ostatních krajů

Příjezd pacientů s Covid-19 do českobudějovické nemocnice (zdroj FB Nemocnice České Budějovice, a.s. - oficiální)

JIHOČESKÝ KRAJ – Do českobudějovické nemocnice bylo ve čtvrtek 11. února přeloženo z nemocnice v Chebu k hospitalizaci celkem pět pacientů s Covid-19, jejichž stav nevyžadoval intenzívní péči. O dalších pět hospitalizovaných pacientů se podělila Nemocnice Strakonice a Nemocnice Písek.

Jak uvedla tisková mluvčí holdingu Jihočeských nemocnic Iva Nováková, nemocnice v Českých Budějovicích v předchozích týdnech takto převzala do péče dalších sedm pacientů z ostatních krajů, z toho tři v těžkém stavu na umělé plicní ventilaci. Transport pacientů do jihočeských nemocnic probíhá v posledním měsíci poněkolikáté, tento je však největší.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Nemocnice České Budějovice nikdy neodmítne žádost o pomoc z jakékoliv nemocnice, budeme-li schopni ji poskytnout. Velký dík patří všem našim zaměstnancům, kteří již téměř rok pracují s mimořádným nasazením a za cenu přesčasové práce. Jsou to přitom pořád ti samí lidé, kteří provádějí stěry na PCR, antigenní testování pedagogů a následně veřejnosti, jezdí s mobilním odběrovým týmem, očkují proti Covid-19. To vše navíc ke své běžné práci a péči o necovidové pacienty. Péče o nemocné je naším hlavním úkolem, je potřeba toto mít na paměti vždy, když někdo bude debatovat například o tom, zdali jsme o víkendu provedli o pár antigenních testů více či méně. Počet pacientů převzatých do naší nemocnice není velký, snad i tak je pro občany a zdravotníky v Karlovarském kraji povzbuzením do dalších dnů,“ uvedl generální ředitel Nemocnice České Budějovice Michal Šnorek.

„Děkuji všem našim jihočeským zdravotníkům za jejich nasazení při péči o pacienty nejen z Jihočeského, ale nyní i Karlovarského kraje. Úzce spolupracujeme s národním dispečinkem lůžkové a intenzívní péče. Od podzimu také každý den sledujeme počty hospitalizovaných pacientů v našich jihočeských nemocnicích a prakticky online aktualizujeme naše modelace dalšího vývoje, abychom Jihočechům zajistili potřebnou péči,“ uzavírá hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba.