Kastrační program koček se ve Valašském Meziříčí těší velkému zájmu

Ilustrační foto

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – V květnu 2019 město spustilo kastrační program koček a kocourů, zájem stále roste. Dosud jej využilo 210 žadatelů a vykastrováno bylo 250 zvířat. Dopomáhá tomu nejspíše fakt, že majitelům je poté poskytnut příspěvek 400 korun.

Příspěvek je dostupný již třetím rokem, 400 korun dostanou obyvatelé za veterinářem odborně provedenou kastraci. „Od počátku je cílem našeho kastračního programu zmírnění nekontrolovaného množení těchto čtyřnohých mazlíčků na celém území našeho města,“ řekla místostarostka Zdislava Odstrčilová. V roce 2019 program využilo 72 majitelů, kteří nechali vykastrovat 86 zvířat, v loňském roce to bylo už 142 žadatelů a 166 vykastrovaných koček a kocourů. V roce 2020 bylo v programu vyčleněno 50 tisíc korun, kvůli velkému zájmu se částka zvýšila na 66 400. Letos proto do rozpočtu město zařadilo 60 tisíc korun s tím, že se částka může zvýšit.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Příspěvek 400 korun vyplácí radnice žadatelům na základě předložení dokladu o odborně provedené kastraci. Občané jej musí osobně doručit na Odbor komunálních služeb Městského úřadu Valašské Meziříčí. Tam vypíší formulář Žádost o poskytnutí finančního daru. Peníze je možné poskytnout pouze v tom roce, kdy byla kastrace provedena. Výplatním dnem je každé pondělí od 14 do 16:30 hodin.