Mladá žena přišla o třetinu ucha, když ji a jejího bígla napadl kříženec honáckých psů

Ilustrační foto

ČESKOLIPSKO – Mladá žena ze Žandova přišla o třetinu ucha a k dalším tržným ranám, když na procházce bránila svého psa před volně pobíhajícím velkým psem. Jeho majitel byl opilý a nad útočícím psem neměl žádnou kontrolu. Soud nyní může poslat muže do vězení až na čtyři roky.

Venčení psa se v pondělí večer proměnilo v děsivý zážitek pro 28letou ženu, která se se svým bíglem vracela Volfartickou ulicí v Žandově krátce po 19. hodině domů z vycházky. Právě zde se drama odehrálo ve chvíli, kdy se potkala s přiopilým vrávorajícím mužem s lahví piva v ruce, kolem kterého volně pobíhal urostlý kříženec australského a asijského honáckého psa.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Ten, jakmile bígla spatřil, rozeběhl se k němu a okamžitě na něj zaútočil. „Žena se mu snažila pomoct, a aby ho uchránila před roztrháním, zalehla ho. Ačkoliv se majitel opakovaně snažil svého agresivního psa přivolat zpět, neměl nad ním vůbec žádnou kontrolu. Než se mu ho podařilo od napadené ženy odtrhnout, stačil jí jeho pes nejen pokousat na rukách, ale také jí připravil o třetinu ucha, kterou ukousl,“ uvedla policejní tisková mluvčí Ivana Baláková.

Zdravotnickou záchrannou službu pro ni prostřednictvím tísňové linky přivolal jeden místní muž a sanita ji převezla na chirurgickou ambulanci, kde jí sešili tržné rány na rukách a ošetřili částečně prokousnuté předloktí. Před vážnějšími následky ji uchránila silná zimní bunda a teplé oblečení pod ní. „Poranění ucha je ale bohužel ztrátové a tudíž jí zůstanou trvalé následky. Policisté proto již v této souvislosti zahájili úkony trestního řízení pro přečin těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, za což soud může viníka poslat až na čtyři roky do vězení,“ dodala mluvčí Baláková.

Psa majitelky po útoku ošetřil veterinární lékař. Bígl utrpěl v nerovné bitvě kousance a větší tržnou ránu v oblasti třísel, která si ve veterinární ordinaci vyžádala rozsáhlejší šití.

Foto: Ilustrační a Policie ČR