NEPOCHOPITELNÉ: Muž v Prostějově pálil vše, co našel. Chtěl si tak přivydělat nějakou kačku

PROSTĚJOV – Muž, který minulou sobotu v Prostějově na prostranství za hlavním vlakovým nádražím pálil vše, co našel, měl poněkud nepochopitelný motiv, jak řekl městským strážníkům, které někdo na oheň upozornil. Plameny museli nakonec uhasit hasiči.

Po čtrnácté hodině v sobotu 6. února byl na linku Městské policie Prostějov nahlášen rozdělaný oheň na prostranství za hlavním vlakovým nádražím v Prostějově. „Pro hlídku, která vyjížděla událost prověřit, nebyl problém díky stoupajícímu kouři najít přesné místo,“ uvedl mluvčí Městské policie Prostějov Petr Zapletal. U ohniště našli strážníci dvaačtyřicetiletého muže. Ten podle Zapletala v otevřeném ohni spaloval matrace, gumové izolace, pneumatiku a další různé materiály. Chtěl z nich totiž získat kovy, které by později odevzdal do sběru.  Muž hlídce uvedl, že se nachází ve složité finanční situaci a tímto způsobem si chtěl vydělat nějaké peníze. K uhašení ohně byli na místo přivoláni hasiči. Muž se dopustil přestupku proti zákonu o ochraně ovzduší a bude se muset zpovídat před přestupkovou komisí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .