Orlovská nemocnice otevře v březnu očkovací centrum

foto: Nemocnice Orlová

ORLOVÁ / KARVINSKO – Provoz očkovacího centra pro veřejnost zahájí Nemocnice Orlová během března. Diskusi o zřízení očkovacího centra v Orlové zahájil ředitel nemocnice starostou Orlové již na začátku letošního roku. Okamžikem, kdy bude očkování zahájeno, je dostatek vakcín.

„Pro občany Orlové, kteří se chtějí očkovat, je pozitivní, že nebudou muset cestovat do jiných měst. Jedná se totiž v první řadě o lidi starší, pro které může být problém se dopravit mimo území našeho města,“ řekl starosta Orlové, Miroslav Chlubna.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Vedení NsP Karviná-Ráj očekává, že se do plošného očkování zapojí i praktičtí lékaři, kteří své pacienty znají a mohou posoudit vhodnost očkování.

O zřízení očkovacího centra v prostorách orlovské nemocnice rozhodlo vedení Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj po dohodě s vedením města Orlové a Moravskoslezským krajem. „Jakmile dorazí větší počet očkovací látky, naši zdravotníci jsou připraveni očkování zahájit,“ řekl za zřizovatele nemocnice náměstek hejtmana Martin Gebauer, který zároveň poděkoval zdravotníkům za jejich obtížnou práci.