Ostravák kradl na Valašsku fabie, rozprodával je po dílech

Ilustrační foto

VSETÍNSKO – Vsetínští kriminalisté dopadli dvaačtyřicetiletého muže z Ostravy, který kradl auta na Valašsku a Olomoucku. Jeho specialitou byly vozy Škoda Fabia dvojkové řady. Odsedět si může až pět let za mřížemi.

Zloděj všechny krádeže prováděl sám. „K vytipovanému vozidlu přijel svým vozidlem, které někde poblíž zaparkoval. Vzal si potřebné nářadí, auto odcizil a odvezl ho do garáže v Ostravě, kde ho postupně rozebíral na náhradní díly, které dál rozprodával. Za den či dva se pak vrátil na místo činu pro své auto. Tímto způsobem měl vloni odcizit fabii ve Valašském Meziříčí a další dvě na Olomoucku,“ popsala policejní mluvčí Lenka Javorková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Kriminalisté ze Vsetína na případu pracovali několik měsíců. „Pachatele se jim podařilo ustanovit mimo jiné na základě zpracovaných analýz a také díky kamerovým záznamům. Při domovní prohlídce našli kriminalisté v jeho garáži v Ostravě několik dílů vozidel Škoda Fabia jako například topení vozidla, několik rozložených motorů, sedačky do vozidel nebo dveře,“ uvedla Javorková.

Muž byl už za majetkovou činnost dřív trestaný. Teď mu hrozí až pětiletý pobyt ve vězení.