Poctivý nálezce vrátil peněženku se 30 tisíci, tvářil se přitom skromně

Ilustrační foto

OSTRAVA – Štěstí na poctivého nálezce měl 48 letý muž, který tento týden v Ostravě vytratil peněženku. Nevěděl přitom kde, ani kdy. Měl v ní však 30 tisíc korun a všechny osobní doklady. Obrátil se proto na policii.

„Poškozeného muže jsme u nás na stanici vyslechli. Finanční hotovost v pozbyté peněžence činila přes třicet tisíc korun. Mimo to přišel také o osobní doklady a platební karty,“ řekla mluvčí policie Eva Michalíková s tím, že policie ihned zahájila úkony trestního řízení podle paragrafu pro podezření ze spáchání přečinů zatajení věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Milým překvapením bylo, když se následující den poškozený muž opět dostavil na policii s tím, že mu peněženka byla vrácena včetně celého obsahu. „Měl jsem v peněžence pracovní vizitky, díky kterým nálezce přišel s peněženkou za mnou do práce. Našel ji na veřejném parkovišti. Působil velmi skromně,“ řekl policistům poškozený s tím, že poctivému nálezci předal finanční odměnu.

„Poctivému muži, který se nezmocnil vysoké částky peněz a nález vrátil do správných rukou, patří velké poděkování,“ dodala nakonec mluvčí policie, Eva Michalíková.