Policisté zajistili muže, který měl na kontě sedm zákazů řízení

KRÁLOVÉHRADECKO – Tento čtvrtek odpoledne na dálnici D11 ve směru na Prahu objevili policisté odstavené osobní auto, u kterého se nikdo nenacházel. Až po chvíli k němu s kanystrem v ruce dorazil muž, při jeho další kontrole se příslušníci nestačili divit.

Policisté z dálničního oddělení Pravy řešili tuto situaci na 81. kilometru dálnice D11. Na tomto místě mělo odstavené auto zapnuté směrovky a bylo označeno výstražným trojúhelníkem. V něm, ani u něj nikdo nebyl. Po chvíli se však k němu přibližoval s kanystrem v ruce od nedaleké čerpací stanice muž v reflexní vestě.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Příslušníci vyzvali tohoto muže k předložení dokladů, ten však u sebe žádné neměl. „Z evidencí následně zjistili, že má vysloven zákaz řízení s platností až do června 2026 a že tento zákaz je už několikátý v řadě. Od roku 2007, kdy měl první zákaz a od té doby téměř soustavně nesměl řídit, jich má na kontě dohromady sedm,“ říká policejní tisková mluvčí Iva Kormošová. Tři z těchto zákazů mu dokonce nařídil soud jako součást jeho podmíněného trestu.

Teď bude mít pravděpodobně nepoučitelný šofér dost času na přemýšlení nad svým chováním, protože mu hrozí pobyt za mřížemi až na 3 roky.