Roušek nakonec dorazilo méně, než bylo v plánu

Foto: Oficiální www města Trutnov

TRUTNOV – Trutnovsko patří mezi nejvíce postižené oblasti koronavirem v rámci republiky, vláda se proto rozhodla pomoci a zaslat mimořádnou zásilku roušek. Nakonec jich je ale o několik desítek tisíc méně, než starostové očekávali.

Tento pátek odpoledne dorazilo díky rozhodnutí vlády do Trutnova okolo 250 tisíc roušek, původně jich ale bylo plánováno o šedesát tisíc více. Vláda varuje občany, že klasické látkové roušky nebo šály přes dýchací cesty nestačí. Náklad přivezli na městský úřad hasiči, v sobotu si je mezi sebou rozdělí starostové jednotlivých obcí, aby je mohli v pondělí předat lidem. Ve výsledku se počítá se třemi rouškami na osobu. „Rád bych připomenul, že tato mimořádná dodávka je především pro ty občany, kteří nemají možnost či prostředky si roušky jinak opatřit,“ říká místostarosta Trutnova Tomáš Eichler.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.