Sedal za volant, i když řidičák nikdy neměl. Navíc řídil pod vlivem drog

Ilustrační foto

TŘEBÍČ – Opakovaného dopravního deliktu se dopustil muž z Třebíčska, když jej policisté přistihli při řízení. Řidičák si totiž nikdy neudělal a od loňska mu bylo řízení soudem zakázáno. Nyní čelí podezření ze spáchání přečinu a v případě obvinění může pobýt i za mřížemi.

Vůz značky Seat zastavili policisté při běžné silniční kontrole ve středu 10. února před druhou hodinou odpoledne v Litohoři. Za volantem seděl jedenatřicetiletý muž. „Policisté zjistili, že má od loňského léta uložen zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, který by mu měl skončit až na začátku příštího roku,“ informovala mluvčí policie Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line  

Dechovou zkoušku na alkohol měl řidič negativní, test na návykové látky ale ukázal přítomnost amfetaminu, tedy následek požití pervitinu. Výzvu k odběru krve muž bezdůvodně odmítl. Mladý dopravní recidivista je nyní podezřelý z maření výkonu úředního rozhodnutí, za což by po obvinění mohl následovat i dvouletý trest vězení. Případ řeší policisté ve zkráceném přípravném řízení.