Solnička se v Litovli propadla do záhadných prostor pod chodníkem

LITOVEL – Kuriózní nehoda se stala v sobotu 6. února večer v Litovli. Auto, které odklízí sníh a zároveň provádí posyp chodníků technickou solí, se propadlo do záhadných prostor skrytých pod chodníkem. Při nehodě se naštěstí nikdo nezranil a škoda na stroji není velká.

V sobotu 6. února ve večerních hodinách se v Litovli stala poněkud kuriózní nehoda. Stroj Technických služeb města Litovel, kterému obsluha lidově říká „Solnička“, protože odklízí sníh a zároveň provádí posyp chodníků technickou solí, se při úklidu a posypu chodníku na ulici Palackého v Litovli propadl do záhadných prostor skrytých pod chodníkem. „Po vyproštění pracovního stroje bylo zjištěno, že pod chodníkem byl ukrytý vstup do podzemního krytu, který pravděpodobně měl, za druhé světové války, sloužit jako protiletecký kryt,“ uvedl strážník Městské policie Litovel Ludvík Opletal. Při nehodě se naštěstí nikdo nezranil, obsluha stroje utrpěla jen lehčí šok. Škoda na stroji je podle Ludvíka Opletala také menší, takže stroj může dál sloužit při údržbě chodníků v těchto mrazivých dnech.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .