V brněnských parcích se sáňkovat může

Ilustrační foto

BRNO – Radní zareagovali na nepříjemnou událost, která se stala v Praze, kdy strážníci vyháněli obyvatele z Petřína s tím, že se zde nesmí sáňkovat. Brněnští radní proto sdělili, že v městských parcích se této kratochvíli lidé oddávat můžou, jelikož tím neporušují žádnou vyhlášku.

Mrazivé počasí a dostatek sněhu v Brně láká hlavně děti k sáňkování či bobování. Vedení města se proto rozhodlo vydat prohlášení, aby si byli všichni jistí, že nejednají v rozporu s vyhláškou. Zimní radovánky jsou ale podmíněny sněhovou pokrývkou. „Spoléháme v tomto na zodpovědnost občanů, že se budou chovat tak, aby nepoškodili trávníky. Dosud se v Brně také bobovalo a žádné fatální následky to pro zeleň nemělo,“ doplnil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Vše vyvolala situace, kdy v Praze policie sdělila občanům, že jednají v rozporu s vyhláškou. Takovou vyhlášku Brno nemá, městská pravidla ale uvádí, že jezdit na saních a bobech se dá jen na jasně vyznačených místech. Na schůzi se ale radní dohodli, že tento typ sportů povolí v městských parcích plošně. Tuto informaci poslali také městským částem a policii.