V hořícím rodinném domě spali dva lidé

Ilustrační foto: T. Branda.

TRUTNOVSKO – K požáru, ke kterému došlo půl hodiny po půlnoci, přispěchaly tři hasičské jednotky. Proč plameny způsobily škodu za zhruba 200 tisíc korun bude muset zjistit vyšetřovatel.

K události došlo tento čtvrtek ve Vlčkovicích v Podkrkonoší. Dva lidé spokojně spali a naprosto netušili, že jejich dům nemilosrdně pohlcují plameny ohně. Naštěstí se jeden z nich vzbudil, probudil okamžitě druhou osobu a stačili z hořícího obydlí rychle utéct. Když na místo dorazili hasiči tak viděli, jak jsou prostory značně zakouřené. Podařilo se jim oheň rychle lokalizovat a místnosti odvětrávaly. Za necelou hodinu mohl velitel zásahu ohlásit likvidaci požáru.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Ohledáním bylo zjištěno, že na místě došlo k požáru akumulačních kamen, přesnou příčinu stanoví vyšetřovatel. Škoda byla vyčíslena asi 200 tisíc korun, uchráněné hodnoty představují asi jeden milion korun,“ říká tisková mluvčí hasičů Martina Götzová.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a Jaroměře, také dobrovolná jednotka z Kuksu.

foto: HZS Královéhradeckého kraje