V Moravskoslezském kraji se v minulém roce ubytovalo více než půl milionu turistů

Ilustrační foto.

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – V roce 2020 nastal očekávaný propad návštěvnosti krajů, který se dotkl i kraje Moravskoslezského.

V roce 2019 kraj navštívilo více než milion turistů a jednalo se tak o rok rekordní, v roce 2020 klesla návštěvnost o přibližně 40 procentních bodů na 615 685 hostů. Pro zajímavost dodáváme, že celorepublikově návštěvnost klesla dokonce o 51 procentních bodů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Rok 2020 začal z hlediska příjezdového cestovního ruchu v Moravskoslezském kraji velmi slibně. V lednu a v únoru se v hromadných ubytovacích zařízeních ubytovalo o 15 tisíc návštěvníků více než ve stejném období vloni. Přesto nám koronavirová krize udělala tlustou čáru přes rozpočet. Návštěvnost našeho kraje i zbytku republiky potvrzuje, jak náročný rok za sebou turismus má,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jan Krkoška.

Avšak i přes nepříznivou si situaci se v kraji uskutečnilo mnoho úspěšných projektů na poli cestovního ruchu, například se jedná o Vstupy do atraktivit kraje zdarma anebo mediální kampaň Máme světový kraj.