V Orlové si údržba chodníků a cest vyžádala přes 2400 hodin práce

Ilustrační foto: T. Branda.

ORLOVÁ – Údržba komunikací je v současnosti hlavním úkolem místní městské společnosti, telefon může zazvonit i ve tři hodiny ráno.

Město má pro hladký výkon své práce šest sypačů, které jsou vybaveny čelními sněhovými radlicemi se sypací nástavbou. Občas ale také musí přiložit ruku k dílu pracovníci s lopatami. V lednu proběhlo ruční čištění za pomocí lopaty v rozsahu 1 800 hodin práce, sypače a traktory pak najezdily 620 hodin.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Pro výkon zimní údržby má společnost SMO k dispozici šest speciálních vozidel, sypačů. Tyto jsou vybaveny čelními sněhovými radlicemi a sypací nástavbou na inertní posypový materiál. Dva sypače jsou vzhledem k jejich rozměrům určeny na chodníky a ty zbylé používáme na zimní údržbu pozemních komunikací. Dále jsou pro výkon zimní údržby vyčleněny dva kolové traktory s nesenou radlicí a pro nakládku posypového materiálu čelní kolový nakladač,“ dodává manažer komunálních služeb Richard Kočí.

Město také aktualizovalo plán údržby, který rozděluje údržbu komunikací do několika skupin dle důležitosti. V první skupině jsou zahrnuty například cesty, po kterých jezdí autobusové spoje a cesty ke zdravotním střediskům. Ty musí být odklizeny do 4 hodin od chvíle, kdy přestane sněžit. Plán údržby je možno vidět na webových stránkách města.