V železnobrodském Jirkově shořel linkový autobus na zemní plyn

JABLONECKO – V místní části Železného Brodu – Jirkov došlo včera po poledni za jízdy k požáru linkového autobusu. Řidič i dva cestující stačili bezpečně autobus včas opustit. Autobus byl vybaven alternativním pohonem na stlačený zemní plyn (CNG) a požár zasáhl i nádrže s plynem.

Po příjezdu profesionálních hasičů na místo zásahu byl již autobus celý zasažen požárem. „Jednalo o autobus na CNG a požár zásahl i nádrže s plynem, proto velitel zásahu rozhodl o nasazení jednoho vodního proudu C na ochranu okolí a vysokotlakého vodního proudu na ochlazování nádrží při jejich kontrolovaném vyhoření,“ popsal zásah tiskový mluvčí hasičů Jakub Sucharda.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Dobrovolní hasiči z Železného Brodu po svém příjezdu zajistili druhý vysokotlaký proud. Celý zásah probíhal v dýchací technice a průběžně byla monitorována koncentrace výbušnosti v místě zásahu. „Po závěrečném průzkumu termokamerou byla velitelem zásahu po cca 40 minutách nahlášena na krajské operační a informační středisko HZS LK likvidace požáru,“ dodal mluvčí Sucharda. Průběh zásahu komplikoval silný mráz. Příčina vzniku požáru a škoda jsou v současné době v šetření.

Stlačený zemní plyn CNG (Compressed Natural Gas) je moderní alternativa tradičních paliv, jeho hlavní složkou je metan. Vzhledem k nižší ceně a ekologickému spalování je značně využíván v hromadné autobusové dopravě.

Foto: HZS Libereckého kraje