Valentýnské srdce v Ostravě-Jihu vybízí k romantickému „selfíčkování“

foto: ÚMOb Ostrava-Jih

OSTRAVA – Letos se podařilo obrovské červené valentýnské srdce na náměstí v Ostravě-Jihu zasadit, díky sněhové nadílce, do bílé “peřiny”. Nejen v neděli 14. února, ale třeba už dnes, si tady můžete udělat hezké fotky, nebo selfie. Srdce vypadá báječně jak ve dne, tak po setmění, kdy na něm ještě lépe vynikne tisícovka led-žárovek.

„Srdce na náměstí Ostrava-Jih září pro všechny, kdo se mají rádi. Ať už svátek svatého Valentýna slavíte či nikoli, nechť potěší vaše srdce,“ uvedlo na svých stránkách vedení městského obvodu Ostrava-Jih 9. února 2021.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

foto: ÚMOb Ostrava-Jih

Den svatého Valentýna

Tento svátek, zkráceně nazývaný také jako Valentýn, se slaví každoročně 14. února jako svátek lásky a náklonnosti. V tento den se tradičně lidé obdarovávají dárky, květinami, cukrovinkami a přáníčky s tématikou srdce, které je symbolem lásky.

Podle legendy se svátek slaví díky umučenému knězi Valentýnovi od dob, kdy vládce Claudius II. zakazoval svým vojákům, aby se ženili nebo jen zasnubovali. Bál se, že by chtěli zůstat doma u svých rodin a nešli do boje. Kněz Valentýn ale vládci vzdoroval a tajně oddával mladé páry. Byl proto zatčen a později popraven. Stalo se tak právě 14. února.

Instalace srdce, 9. února 2021