Získají Horažďovice titul Historické město roku 2020?

KLATOVSKO – Velký úspěch zaznamenalo město Horažďovice, které v soutěži o titul Historické město roku 2020 postoupilo do celostátního kola. Tomu předcházelo hodnocení na krajské úrovni.

Za Plzeňský kraj se v loňském roce do této soutěže přihlásila města Klatovy a Horažďovice. Nakonec těsným vítězem krajského kola, které proběhlo v pátek 5. února, se stalo město Horažďovice. Ani klatovské památky však nepřišly z hlediska ocenění zkrátka. Cena se uděluje také za nejlepší projekt a realizaci obnovy movitých i nemovitých věcí, které mají významné památkové, architektonické nebo urbanistické hodnoty a jsou nositeli specifického charakteru prostředí. V kategorii „velká rekonstrukce“ (rekonstrukce nad 2 mil. Kč bez DPH) za Plzeňský kraj zvítězila obnova jezuitského kostela Neposkvrněného Početí Panny Marie a sv. Ignáce v Klatovech, která postupuje do celostátního kola. Horažďovice obsadily první místo v kategorii „malá rekonstrukce“ (rekonstrukce do 2 mil. Kč bez DPH) za restaurování vnitřních omítkových vrstev s nástropní malbou Merkur a Hersé v zámecké věži.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Vítěz soutěže Historické město roku 2020 bude oznámen ve dnech 24. – 27. března na konferenci Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska, které je vyhlašovatelem soutěže.

Horažďovice- zámek, foto R. Kočí Městský úřad Horažďovice
Červená brána, foto R. Kočí Městský úřad Horažďovice