Zlínský kraj premiantem: Klesá počet hospitalizovaných, přírůstky jsou nejmenší v zemi

Covidová stanice v Krajské nemocnici Tomáše Bati. Foto: KNTB

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zatímco před nedávnem hlásil Zlínský kraj nejvyšší počty pozitivních testů a nemocnice se rychle plnily pacienty s covidem, nyní se může pyšnit nejnižšími denními přírůstky. Zlepšení je patrné i v nemocnicích. O aktuální situaci v regionu jednal včerejší krajský krizový štáb.

V současné chvíli je v kraji 2 876 lidí, kteří měli pozitivní testy na onemocnění covid-19. Pro srovnání na vrcholu říjnové vlny to bylo 9 375 osob. Zatímco na podzim přibývalo přes tisíc nový případů denně, včera jich bylo jen 185.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nejnižší týdenní přírůstky má Vsetínsko, kde bylo pozitivně testováno 162 lidí na 100 000 obyvatel. Na Uherskohradišťsku hlásí za stejné období 174 lidí, Zlínsko 198 a Kroměřížsko 212. Podobně nízké přírůstky má už jen okres Jeseník, kde se potvrdilo 1401 případů na 100 000 obyvatel, a Ostrava-město, kde jde o 202 případů.

Podle hejtmana Radima Holiše kraj za nízká čísla vděčí ochotě lidí respektovat nařízená opatření. „V jejich dodržování rozhodně nesmíme polevit. Také v našem kraji se totiž začala šířit takzvaná britská mutace koronaviru, která se velmi rychle přenáší. Máme potvrzených 58 případů britské mutace, a to ještě před týdnem nebyl v kraji zaznamenán jediný případ,“ zdůraznil hejtman.

Ve čtyřech krajských nemocnicích je právě hospitalizováno 203 pacientů s covidem, z toho 33 leží na intenzivní péči. „Situace v našich nemocnicích se v posledních dnech mírně zlepšila a zdravotníci se mohou trochu nadechnout. Tento křehký stav se ale může velmi rychle změnit. Velká opatrnost je stále na místě,“ sdělila náměstkyně hejtmana Olga Sehnalová, zodpovědná za oblast zdravotnictví.