I přes rychlý zásah hasičů vyhořel celý dům, škoda je minimálně dva miliony korun

foto: HZS Královéhradeckého kraje

HRADEC KRÁLOVÉ – Dnes krátce před půl jedenáctou vyrazily tři hasičské jednotky k požáru rodinného do Malšovic v ulici Náhon. Podle nahlášených informací na tísňovou linku, byl viditelný kouř ze střechy a oken domu.

Při příjezdu na místo hasiči zjistili, že je celý vnitřek obydlí v plamenech, včetně vrchního parta a střechy. „Hasební práce byly prováděny v dýchací technice. Lokalizaci požáru ohlásil velitel zásahu o půl dvanácté, následně byly prováděny dohašovací práce, říká tisková mluvčí hasičů Martina Götzová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Kvůli tomu, jak vše uvnitř domu zničily plameny, bylo pro jednotky velice těžké se dostat do vrchního patra a také ke střešní konstrukci. Poslední ohniska požáru byla proto dohašena až krátce po jedné hodině odpolední. „Předběžným odhadem byla škoda vyčíslena na dva miliony korun, a ještě bude upřesněna po dalším ohledání místa. Při požáru nebyl naštěstí nikdo zraněn,“ dodává mluvčí.

Příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel hasičů, který si ke spolupráci vyžádal také pomoc odborníků v oblasti elektro z Institutu ochrany obyvatelstva z Lázní Bohdanče. Na místě zasahovala profesionální jednotka z centrální stanice Hradec Králové a dvě dobrovolné jednotky z Malšovy Lhoty a Malšovic, jednotka z Třebše držela zálohu na zbrojnici.