V Bystrci zmrzla bezdomovkyně. Dalšího zmrzlého muže našli ve Veselí nad Moravou

ilustrační foto

BRNO, HODONÍN – Záchranáři v těchto dnech vyjížděli k několika případům podchlazení nejen u bezdomovců. V sobotu po sedmé hodině ráno si lidé všimli ženy ležící na sněhu nedaleko cesty v Obvodové ulici v Bystrci nedaleko zastávky Přístaviště. Oznámili to na linku 158.

Přivolaná hlídka okamžitě zahájila srdeční masáž a ženu policisté oživovali až do příjezdu záchranky. Lékař ale už jen konstatoval smrt. Ženu znali policisté jako bezdomovkyni. „Podle prvotního zjištění smrt nastala bez cizího zavinění, ale byla nařízena pitva, takže se brněnští policisté věcí nadále zabývají,” uvedl policejní mluvčí Petr Vala. Jihomoravští záchranáři případ evidují jako smrt následkem podchlazení. „K podobnému případu jsme v sobotu vyjížděli i do Veselí nad Moravou. Muž také zemřel na podchlazení ještě před naším příjezdem. V sobotu jsme vyjížděli k několika podchlazeným lidem, ve většině případů se jednalo o lidi bez domova. Všem jsme poskytli tepelný komfort, zkontrolovali jsme jejich zdravotní stav a převezli k další péči do nemocnic,” uvedla mluvčí jihomoravské záchranky Michaela Bothová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nejen bezdomovci jsou ale v současných mrazech v ohrožení. V tomto týdnu záchranáři vyjížděli k podchlazenému dezorientovanému důchodci, který zůstal venku příliš dlouho. Ošetřovali také člověka, který po epileptickém záchvatu zůstal ležet venku po dlouhou dobu, než jej někdo našel. Mrazivé počasí má na jižní Moravě trvat i v pondělí.