VIDEO: Při vážné nehodě u Nesovic se zranilo šest osob

VYŠKOV – V neděli krátce po třinácté hodině došlo na silnici II/429 za koncem obce Nesovice k čelní srážce dvou osobních aut. Šest osob se zranilo. Silnice II/429 mezi Nesovicemi a Koryčany byla tři hodiny zcela uzavřena.

U dopravní nehody zasahovali profesionální hasiči z Bučovic a dobrovolná jednotka z Koryčan ze Zlínského kraje. „Podle prvotních informací měl řidič vozidla Škoda jedoucí od obce Snovídky přejet do protisměru a tam se střetnout s protijedoucím Mercedesem. Nejpravděpodobnější příčina se jeví, že šofér Fabie zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy dopravně technickému stavu vozovky, dostal smyk a přejel do protisměru, kde došlo k vážné kolizi,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala. Po čelním karambolu bylo zraněno šest osob. Čtyři z nich ošetřila záchranná služba a odvezla do nemocnic. Po dobu vyšetřování a odstraňování následků nehody byla silnice II/429 mezi Nesovicemi a Koryčany tři hodiny zcela uzavřena. Zásah hasiči ukončili před 18. hodinou. „Škoda byla předběžně vyčíslena na 360 tisíc korun. Alkohol byl na místě vyloučen. Přesná příčina a míra zavinění bude nyní předmětem dalšího šetření dopravních policistů,“ doplnil Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

foto: HZS JMK