3 důvody, proč se okamžitě začít učit německy

Který světový jazyk kromě toho mateřského ovládáte? Pokud jste právě na rozcestí a chcete si ke svým znalostem přibrat další jazyk, proč nezkusit němčinu? Připravili jsme pro vás tři důvody, proč se začít učit německy hned teď. Samozřejmě nepředpokládáme, že se rozjedete do sousedního Německa hned zítra. Ale až pandemie skončí a opatření se rozvolní, budete si moc sbalit zavazadla a vydat se do Německa na výlet. Výhoda tohoto výletu se znalostmi němčiny je jasná – budete se tam cítit jako ryba ve vodě.

Německo za rohem

První důvod, proč se nevyhýbat Německu, je zřejmý: tato krásná země se nachází kousek od České republiky. Není nic jednoduššího než sednout za volant a udělat si výlet do Spolkové republiky. To, že se nacházíte za našimi hranicemi, poznáte jednoduše. Německé dálnice jsou s těmi našimi v nesrovnatelně lepším stavu. A kromě krásných měst, jako je například Berlín, Hamburk či Mnichov, můžete navštívit také přímořskou Rujánu.

Všude se domluvíte

Druhý důvod, proč se naučit německy, je také zřejmý. Jakmile se totiž ocitnete na německé půdě, bude pro vás jednoduché se domluvit. Nebudete muset vytahovat telefon s překladačem z kapsy pokaždé, když si budete chtít najít nějaký překlad němčiny do češtiny. Menu na jídelním lístku pro vás bude hračka, stejně jako značky a různé nápisy. Navíc, i místní obyvatelé tuto jazykovou schopnost ocení.

Kariéra v zahraničí

V případě, že byste dostali pracovní nabídku z Německa nebo tam chtěli sami o práci zažádat, znalost němčiny by byla obrovskou výhodou. Stejně tak v případě, že pracujete v oblasti vědy. Spousta vědeckých materiálů je psána v němčině. Ano, samozřejmě existují různé překladače, ale znáte to, některé věci se můžou ztratit v překladu. A jedna třešnička pro knihomoly závěrem: nelákalo by vás přečíst si Goetheho Fausta v originále?

Ať už jste milovník cestování, vědecký pracovník nebo milovník knih, věříme, že alespoň jedním důvodem jsme vás přesvědčili, že ovládat němčinu není k zahození!

Zdroj obrázku: {Evgeniia Primavera} / Shutterstock.com