Auto ve Zlíně pohltily plameny, hasiči se k němu nemohli dostat kvůli zaparkovaným vozům

Foto: HZS Zlínského kraje

ZLÍN – Komplikovaný zásah mají za sebou hasiči ze Zlína. Ti v neděli dopoledne vyjížděli k požáru auta na Lesní čtvrti, dostat se ale k hořícímu vozu nebylo tak jednoduché. V příjezdu jim bránila parkující auta.

Profesionální a dobrovolní hasiči ze Zlína vyrazili po půl desáté na ulici Lomená. Čekalo je tam auto, které v té době bylo už celé v plamenech. „Příjezd na místo požáru zkomplikovala úzká a zasněžená ulice. Díky tomu došlo k poškození zásahového automobilu hasičů a k poškození plastové popelnice,“ sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Kvůli parkujícím autům měli hasiči na průjezd sotva 2,5 metru širokou silnici. „Situaci řeší městská policie,“ dodal Žemlička.

Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů i policie. „Majitel vyšetřovateli hasičů sdělil, že nastartoval automobil a začal odmetat sníh. Příčina požáru je technická závada na ventilátoru. Škoda způsobená požárem byla určena v předběžné výši 20 000 korun. Byly uchráněny hodnoty v předběžné výši 10 000 korun,“ uzavřel Roman Žemlička.

Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje