Dražba aut v Bohumíně se povedla. Kolik městu vynesla?

Foto: P. Čempěl, Město Bohumín.

BOHUMÍN – V pátek proběhla první dražba automobilů ve městě. Dorazilo přibližně třicet zájemců. Kolik prodej autovraků městu vynesl?

Město může díky novele zákona nakládat a autovraky také jejich dražbou, první dražba se v Bohumíně konala během pátku, město dražilo čtyři autovraky.

„Dražili jsme tři osobní auta a jeden menší nákladní vůz. Vyvolávací cenu jsme nestanovovali, protože od vozů pochopitelně nemáme klíče a nemůžeme zjistit, zda jsou provozuschopné, ani v jakém jsou technickém stavu. I přesto se lidé předháněli, kdo dá více. V dražbě jsme nakonec utržili přes deset tisíc korun,“ dodal Pavel Vavrečka z radnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zelený Seat Alhambra se vydražil za 3 tisíce korun, malý nákladní vůz Lubin za 3 700 korun, stříbrná Kia za 1 500 korun a Fiat za 2002 koruny. Lidé, kteří automobily vydražili budou muset ještě zaplatit za administrativu související s přepisem, která vyjde přibližně na 1 300 korun.