Dva výtečníci z nudy probudili půlku zlínského sídliště

Foto: MP Zlín

ZLÍN – Dokonalý nápad, jak vytočit obyvatele zlínského sídliště Jižní Svahy, dostali uplynulou sobotu dva mladí muži. Neměli k tomu přitom žádný jiný důvod, než že jen chtěli zahnat nudu. Vtípek teď budou muset vysvětlit před správním orgánem.

Pár minut před půlnocí ozářily oblohu mezi bytovými domy záblesky odpalovaného ohňostroje a nočním tichem se nesly hlasité detonace. „Tato pro noční dobu zjevně nevhodná aktivita neušla pozornosti strážníků, kteří se vydali pátrat po jejím původci. Že jsou na správné stopě, pak potvrzovalo volání probuzených spoluobčanů z otevřených oken směrem ke dvěma mužům, kdy zaznívaly četné dotazy na jejich duševní zdraví,“ sdělil zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Strážníci následně zjistili, že jde o dva zcela střízlivé muže ve věku 18 a 23 let. Společně odpálili dva velké ohňostroje a pak do prostranství v parku u bytových domů házeli akustické petardy. „Jak hlídce oba výtečníci uvedli, jejich stěžejní motivací bylo zahánění nudy. A protože zdaleka nestačili odpálit veškerou zábavní pyrotechniku, kterou si přinesli s sebou, její zbytek jim strážníci odejmuli,“ uvedl Pavel Janík.

Nevhodná noční zábava se nakonec nejspíš neobejde bez trestu. „Protiprávní jednání skládající se z přestupku proti veřejnému pořádku, z přestupku proti pořádku v územní samosprávě a z přestupku podle krizového zákona, bude mít nyní dohru před správním orgánem,“ uzavřel Pavel Janík.