Dvojice ukradla plechy a jízdní kolo, lup měla v plánu zpeněžit

Ilustrační foto

BRNO – V Panské ulici si kolemjdoucí všimla dvojice, která tlačila kárku plně naloženou plechy a jízdním kolem. Jelikož jí to přišlo divné, obrátila se na městskou policii. Ta zjistila, že věci jsou kradené a lupiči je chtěli poté prodat.

Při kontrole náměstí Svobody oslovila strážníky dopravní jednotky žena, která tvrdila, že si všimla ženy a muže, jak prochází kolem s kárkou naloženou měděnými pláty. Netrvalo ani dvě minuty a hlídka vypátrala jednadvacetiletou ženu a devětadvacetiletého muže v Jánské ulici, jak vezou plechy přikryté dekou a oblečením. „Kromě toho měli naložené i zachovalé jízdní kolo,“ řekl tiskový mluvčí Jakub Ghanem. Lupička přiznala, že ho našla opřené na chodbě domu a odnesla si ho, protože se k němu nikdo nehlásil. Také dodala, že ukradené věci měla i se svým známým v plánu zpeněžit. Dvojice je nyní v rukou republikové policie a je podezřelá z trestného činu krádeže.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.