Hořel rodinný dům, stodola i dílna, škoda je za více než pět milionů korun

foto: JSDH Častolovice

RYCHNOVSKO – Pět hasičských jednotek v nočních hodinách likvidovalo ničivý oheň, náročný zásah trval přes devět hodin. Proč k požáru došlo je nyní předmětem vyšetřování.

V neděli krátce před půl třetí v noci byl ohlášen na tísňovou linku požár v Kostelci nad Orlicí, v části Kozodry. Když dorazili hasiči na místo tak byla v plamenech dílna, stodola i blízký dvoupatrový rodinný dům. „Na zdolání požáru nasadily zasahující jednotky několik vodních proudů vnitřkem i vně budov, z nedalekého hydrantu byla natažena dálková doprava vody na vzdálenost asi 300 metrů,“ říká tisková mluvčí hasičů Martina Götzová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Požár se podařilo lokalizovat po třech hodinách, bylo ale zapotřebí ještě dohasit skrytá ohniska mezi stropy a ve střešní konstrukci. Jednotky také pomáhaly vynosit zachráněný nábytek a věci. Úplnou likvidaci požáru mohl nahlásit velitel zásahu krátce před polednem. Je obrovským štěstím, že při požáru nebyl nikdo zraněn.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolné jednotky z Kostelce nad Orlicí, Častolovic, Doudleb nad Orlicí a Vamberka.