Nakažených přibylo, vzniká další testovací centrum

Foto: Oficiální www města Trutnov

TRUTNOV – Vzhledem k současné zdravotní situaci patří Trutnovsko k nejpostiženějším oblastem v republice, v okresním městě proto vzniká další centrum, kde si budou moci občané nechat udělat antigenní testy. V případě, že budou pozitivní, bude jim hned proveden PCR test.

Ve městě Trutnov vzniká od tohoto týdne další testovací centrum, konkrétně v budově společenského centra UFFO na náměstí Republiky. Bude otevřeno dva dny v týdnu, konkrétně každé úterý a čtvrtek od devíti ráno do čtyř hodin odpoledne. Testování na onemocnění COVID-19 bude probíhat ve spolupráci oblastní nemocnice a charity. Není zde nutné předchozí objednání a vše probíhá bez poplatků, výsledek antigenního testu se občané dovědí do patnácti minut od provedení. „Testovat se bude do konce února. Poté, v závislosti na zájmu obyvatel, se rozhodne, zda budeme v testování v UFFU pokračovat,“ říká starosta města Ivan Adamec.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.