OBRAZEM: Za silného mrazu vyjížděli dnes v noci hasiči k požáru v Uničově

UNIČOV – Dnes v noci ve 2 hodiny a 35 minut přijali hasiči oznámení o požáru pergoly a hospodářských budov v Uničově. Hořelo v zástavbě rodinných domů. Hasičům navíc komplikoval práci silný mráz, teploty padaly k –15 stupňům.

Požár pergoly a hospodářských budov s naskladněným materiálem a dřevem v Uničově byl nahlášen dnes ve 2 hodiny 35 minut. Operační důstojníci na místo vyslali 10 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Hořelo na ploše zhruba 10×20 metrů v zástavbě rodinných domů. Kromě hašení vlastního požáru hasiči také bránili okolní přístavky a stavby. „Kromě vody byla využita i smáčedla a kvůli velkému množství hořícího topného dřeva velitel rozhodnul o použití těžké pěny,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová. Hasiči museli také postupně rozebrat konstrukce, aby mohli dohledat skrytá ohniska hoření a dohasit je. Vyskladnit museli velké množství dřeva a dalšího materiálu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Zásah probíhal v dýchací technice a komplikoval jej silný mráz, teploty padaly k -15 stupňům. Hasiči se tak museli častěji střídat, náročnější to bylo i pro techniku. Požár se obešel bez zranění, jeho příčina se vyšetřuje. Hasiči předběžně odhaduji škodu na 250 tisíc korun.