Opilí muži bez domova se v noci dobývali do azylového domu

Ilustrační foto

KRNOV – Armáda spásy v Krnově, stejně jako jiné azylové zařízení pro lidi bez přístřeší, má striktně nastavená pravidla pro přijímání klientů na nocleh. Mezi jednu z těchto podmínek patří nulová hladina alkoholu v krvi.

„Na konci minulého týdne se dobývali do ubytovny Armády spásy hned dva podnapilí muži. K případům musela vyjet hlídka Městské policie Krnov,“ řekla mluvčí města, Dita Círová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

První muž ve věku 47 let se pokoušel do ubytovny dostat 13. února po dvacáté hodině večer. „Ke kontaktním pracovníkům centra se začal chovat agresivně,“ doplnila Círová s tím, že pracovníci ubytovny byli okolnostmi donuceni přivolat strážníky, aby situaci vyřešili.

V jedenáct hodin večer vyjížděla městská policie k Armádě spásy podruhé v tentýž večer. „Další podnapilý klient, tentokrát ve věku pětapadesát let, rovněž vulgárně vyhrožoval pracovnici ubytovny,“ řekla Dita Círová.

Oba muži byli poučeni o nevhodnosti svého počínání a došlo na jejich vykázání z místa s tím, že do ubytovny mohou být vpuštěni až po vystřízlivění.