Podvodník na Tachovsku nabízel ženě povlečení. Přišla o 115 tisíc korun

Ilustrační fotografie

TACHOVSKO – Na svoji důvěřivost a neopatrnost doplatila šestašedesátiletá žena v obci Chodová Planá, která si k sobě domů pustila devětapadesátiletého muže, který jí nabízel ke koupi povlečení.

Jak se později ukázalo, muž v této domácnosti nebyl poprvé. Již v minulosti zde nabízel různé věci k prodeji, avšak do té doby se návštěvy obešly bez problémů. Tentokrát však podvodník okamžitě využil krátké nepřítomnosti ženy a vešel do koupelny. Tam se dlouho nerozpakoval a rychle z tašky ukradl peníze ve výši 115 000 korun. Ty tam měl přítel dotyčné uložené. Poté se zloděj kvapně rozloučil a z domu odešel.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Při té rychlosti si ani nevšiml, že mu před domem z ukradených peněz vypadlo 48 tisíc korun. Ty našel soused poškozených a poctivě peníze donesl na místní úřad. „Poté, co vyšla krádež peněz najevo, a vyjasnily se veškeré okolnosti, se nalezená hotovost dostala zpět do rukou jejich majitele. Policistům se podařilo ustanovit pachatele na základě provedeného šetření, provedených výslechů a zjištěných skutečností. Muži nyní hrozí za spáchání krádeže v době nouzového stavu trest odnětí svobody na dvě léta až osm let,“ uvedla k případu mluvčí policie Dagmar Jiroušková.