Radnice vyzývá: Vsetíňané, nekrmte holuby!

Ilustrační foto

VSETÍN – V poslední době trápí Vsetín zvýšený výskyt holubů. Ti se přemnožili a jsou hlavně na Svárově, náměstí Svobody a v Panské zahradě. Řada obyvatel si krátí chvíli jejich krmením, radnice ale upozorňuje, že to není vhodné.

Holubi totiž kromě znečišťování trusem přenášejí vážné choroby, například salmonelózu, toxoplazmózu či klíšťovou encefalitidu. Holubí výkaly navíc obsahují nebezpečné roztoče, parazity a plísně. Radnice proto apeluje na občany, aby ptáky v žádném případě nekrmili a také neodhazovali potraviny mimo popelnice a odpadkové koše. Jedině tak se dá holubí populace snížit. Díky neuklizeným odpadkům se také hromadí jiná zvířata – krysy, potkani a toulavé kočky. „Prosíme všechny, aby holuby, divoké kachny a jiná volně žijící zvířata v centru města nekrmili a pomohli tak zabránit jejich nežádoucímu přemnožení,“ uzavírá tisková mluvčí Jana Raszková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.