Signály na přejezdu řidič přehlédl. Navíc spěchal k zubaři, a tak po nehodě ani nečekal na policii

S takto očištěným předním sklem absolvoval řidič dnešní jízdu. Foto: Policie ČR

PELHŘIMOV – Srážku osobního auta s jedoucím vlakem řešili dnes ráno policisté na Pelhřimovsku. Řidič po nehodě ujel, ale později se zase vrátil. Příčinou nehody bylo pravděpodobně špatná viditelnost přes čelní sklo, za což může řidič očekávat pokutu v příkazním řízení.

K nehodě došlo dnes před osmou hodinou ráno v Zajíčkově. Spěchající mladý muž si u své Mazdy neočistil skla, a tak na cestu řádně neviděl. Horší viditelnost se mu vzápětí vymstila na železničním přejezdu, kde si nevšiml jedoucího osobního vlaku a narazil do něj. Ve vlaku byli v době nehody kromě strojvedoucího čtyři cestující a jeden zaměstnanec Českých drah. Nikdo nebyl zraněn. Protože se ani řidič Mazdy při nehodě nezranil, klidně přesedl do auta k příbuzným, kteří jeli za ním, a z místa odjel.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté začali případ řešit jako nehodu s neznámým pachatelem, a tak pro ně bylo velkým překvapením, že se viník nehody zanedlouho sám objevil, a navíc s kuriózním vysvětlením. Spěchal totiž na preventivní prohlídku. „Na dotaz policistů, proč z místa odjel, uvedl, že prohlídku musel absolvovat stůj co stůj, jinak by svého zubaře ztratil. Dodal, že jistě všichni víme, jak je těžké v dnešní době najít zubaře,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Dechové zkoušky řidiče i strojvedoucího požití alkoholu vyloučily. Policisté zjistili, že příčinou nehody byla nejspíš špatná viditelnost, díky které si řidič nevšiml světelných signálů na přejezdu. Za to, že si neočistil skla od sněhu a ledu, mu hrozí pokuta až dva tisíce korun.