Stáž v zahraničí aneb jedinečná příležitost, jak vycestovat během studia

Chcete si zpestřit svá studentská léta a spojit dobu studia se zahraniční stáží? Skvělá volba. Pokud za sebou již máte semestr studia v zahraničí díky Erasmu, stáž je vcelku podobná zkušenost. Až na to, že místo do školy budete chodit do práce. A také nebudete dostávat známky. Co všechno vám stáž v zahraničí přinese a jaké výhody z toho budou plynout do budoucnosti?

Lepší vyhlídky na budoucí zaměstnání

Pokud si chcete pojistit lepší zaměstnatelnost, zahraniční stáž je rozhodně skvělou položkou do CV. Váš strukturovaný životopis budoucím potenciálním zaměstnavatelům jasně ukáže, že jste pracovití a máte za sebou i pracovní zkušenosti. Také od vás budou očekávat vyšší samostatnost, neboť zahraniční stáž vám pomůže naučit se o sebe postarat. A co to přinese vám? Vaše první zkušenost se skutečnou prací pro vás bude zatěžkávací zkouškou. Díky tomu si uvědomíte, čemu konkrétně byste se chtěli ve své budoucí kariéře věnovat.

Nové zkušenosti a zážitky

Nezískáte pouze kariérní zkušenosti, ale navážete také nové vazby s ostatními. Pokud máte strach z navazování nových vztahů, je stáž v zahraničí ideální příležitostí postavit se svým strachům čelem. Budete vhozeni do vody a nuceni čelit novým výzvám.

Spolupráce s agenturou

Jestliže se do zahraničí vydáte, vyberte si pro to agentury, které se stážemi zabývají. Budete mít jistotu, že kdyby se cokoli stalo, nenechají vás na holičkách. Agentura vám pomůže s výběrem toho pravého, a hlavně prověřeného zaměstnavatele. A navíc bude i vyšší šance, že si během stáže vyděláte i nějakou tu korunu. Takže, sepište životopis, oblečte si své nejlepší sako a vyrazte do světa!

Zahraniční stáže jsou skvělé příležitosti, jak se při studiu podívat do zahraničí, navázat nová přátelství a uvědomit si, jaké práci byste se chtěli věnovat.

Zdroj obrázku: {Star Stock} / Shutterstock.com