Strážníci kontrolují v tuhých mrazech zdravotní stav bezdomovců

foto: Městská policie Hradec Králové

HRADEC KRÁLOVÉ – Hlídky městské policie při nynějších velmi mrazivých teplotách ještě více soustředí pozornost na místa, kde přespávají, nebo kde žijí bezdomovci. Hrozí jim nebezpečí umrznutí a zdravotní komplikace.

Strážníci také lidi bez domova upozorňují, že mohou využít služeb azylových domů. To však často nechtějí, protože by museli dodržovat určitá pravidla, která v zařízení platí. Dle svého vlastního rozhodnutí tedy zůstávají venku.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Během víkendu byly opakovaně kontrolovány téměř tři desítky osob. Mezi nimi byla zjištěna i čtveřice nově příchozích bezdomovců, které strážníci poučili o možnostech krizového bydlení a o místech, kde mohou získat praktickou pomoc sociálních pracovníků,“ říká mluvčí městské policie Eva Kněžourová. Nikdo z kontrolovaných neměl zdravotní problémy až na jednoho muže, který měl velké omrzliny na nohou a musel být převezen do nemocnice.