Studium cizích jazyků na vysoké škole: tipy pro každého

Pestrá nabídka oborů na vysokých školách může být někdy výhodou, v některých případech ale také výzvou. Pokud patříte k lidem, kteří jsou nerozhodní a o své budoucnosti nemají jasné představy, přehršel možností vás může akorát vykolejit, a ještě více znejistět. Pokud víte ale s jistotou, že vás láká studium cizích jazyků, připravili jsme pro vás přehled několika variant, jak vše propojit se studiem vysoké školy.

Jazyková škola a jazyk jako hlavní obor

Pokud jsou jazyky vaší vášní, vyzkoušejte studium na vysoké a vyšší odborné jazykové škole. Perfektně se studium jazyků také doplňuje například se studiem mezinárodních vztahů a obchodu. Pokud vás zajímá přímo studium angličtiny a chcete se stát tlumočníkem či překladatelem, ideální volbou je obor Angličtina se zaměřením na tlumočení a překlad.

Jazykové kurzy

Rychlou a intenzivní variantou studia cizích jazyků může být také absolvování intenzivního ročního jazykového kurzu. Zpravidla se váš rozvrh studia bude skládat z dvaceti až třiceti hodin studia týdně. A kdo se rád věnuje studiu v cizí zemi, pro toho je ideální vycestovat na jazykový pobyt do zahraničí. Výhoda zahraničního pobytu zaměřeného na studium jazyka tkví v tom, že jste v kontaktu se studovaným jazykem neustále. Tudíž vám nestačí jen fráze z učebnice, ale naučíte se mluvit i v praxi.

Volitelný cizí jazyk

S možností volby studia cizího jazyka se setkáte i při studiu na běžných vysokých školách. Tím máme na mysli, že i pokud se rozhodnete pro obory, které nemají s jazyky zdánlivě nic společného, vždy existuje možnost zvolit si cizí jazyk jako dobrovolný volitelný předmět. Získáte tím nejenom znalosti, ale také kredity navíc, které vám na konci studia určitě nebudou na obtíž.

Ať se rozhodnete pro kteroukoliv variantu, věřte, že studium cizích jazyků je v současnosti základ. Bez znalosti cizích řečí se budete často cítit ztraceni.

Zdroj obrázku: {Lordn} / Shutterstock.com