Svou partnerku bil a nechtěl pouštět ven, po návratu ze záchytky hledá nové bydlení

Ilustrační fotografie, zdroj: Sutterstock

JIHLAVA – Zásahem policistů skončilo hrubé fyzické napadení ženy na Jihlavsku. Opilého muže odvedli policisté, žena skončila v péči zdravotníků. Za týrání partnerky čelí agresor podezření z trestného činu.

Žena v Polné trpěla domácí násilí již dlouho, nakonec ji ale v sobotu 13. února nad ránem zbil opilý partner tak, že přivolat policii bylo jedinou možností. „Policisté zjistili, že se muž vůči ženě dopouští násilí delší dobu, přičemž jeho útoky jsou stále četnější a intenzita se stupňuje,“ informovala mluvčí policie Jana Kroutilová. Kromě fyzického napadání agresor ženě bránil v kontaktu s okolím a omezoval ji v pohybu, když rozhodoval o tom, kam půjde, nebo nepůjde.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Vzhledem k tomu, že dechová zkouška jedenačtyřicetiletého muže ukázala 2,64 promile alkoholu, putoval rovnou na záchytku k vystřízlivění. Kromě podezření z trestného činu týrání osoby má nyní agresor ještě další problém. Do obydlí, které sdílel s partnerkou, se již nesmí vrátit, policisté jej vykázali. Případ policisté dále prověřují.