Třináctiletý opilý chlapec zvracel v tramvaji, kamarádi ho nechali ve štychu

Ilustrační foto

BRNO – Do tramvaje nastoupila skupinka mladistvých, z nichž jeden začal po vypití alkoholu zvracet. Kamarádi od něj proto utekli a ujmout se ho musel jeden z cestujících. Případ nyní vyšetřuje policie.

Cestující chlapce doprovodil z linky číslo 8 na ostrůvek před hlavním nádražím a zavolal hlídku. Před tou se dítě třáslo zimou a zhluboka dýchalo. Strážníci od něj zjistili, že se opil pivem a vodkou a jeho zachránce podotkl, že spolu s ním cestovala v tramvaji skupinka jeho kamarádů, která se vytratila hned, jak ho oslovil. „Chlapce jsme posadili do vyhřátého služebního vozidla přivolali jsme zdravotníky,“ řekl mluvčí brněnské policie Jakub Ghanem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na místo přijeli záchranáři, kteří chlapce ošetřili a odvezli do Dětské nemocnice. Jelikož strážníci získali informace, s kým se mladistvý opil a od koho získal alkohol, případ předali republikové policii pro podezření z trestného činu.