Úřady se v Ústeckém kraji vracejí do ,,normálního života“

Název - Ilustrační foto; Zdroj - Shutterstock

Ústecký kraj – Ačkoliv byl vyhlášen nový nouzový stav na území celé republiky, úřady obnovují úřední hodiny. Dodržování bezpečnostních opatření je i nadále samozřejmostí.

Krajský úřad obnovuje svůj standardní provoz. ,,Návazně na vládní usnesení se od dnešního dne obnovují úřední hodiny Krajského úřadu Ústeckého kraje v plném rozsahu,“ informoval  tiskový mluvčí Krajského úřadu Ústeckého kraje Martin Volf.

Most

Magistrát města Mostu se od dnešního dne vrací do standardního režimu. Podle tiskové mluvčí města Most Kláry Vydrové je stále nutné dodržovat bezpečnostní opatření. ,,Vyžadováno je používání ochranných pomůcek, dezinfikování rukou, udržování bezpečného rozestupu minimálně dva metry a snaha minimalizovat osobní kontakt zaměstnanců s klienty,“ sdělila tisková mluvčí.

Chomutov

Také Magistrát města Chomutova se dočkal běžného režimu. Dle tiskové mluvčí Veroniky Říhové bude otevřen v pondělí a středu v 8:00 až 17:00 hodin a také v úterý a čtvrtek v 8:00 až 15:00 hodin. „Chtěli bychom apelovat na občany města, aby využívali rezervačního systému. Z pohodlí domova si mohou objednat vhodný termín a nečekat ve frontě. Lidé, kteří budou mít vytvořenou rezervaci, mají přednost před neobjednanými klienty a vše potřebné si vyřídí bez čekání,“ uvedl primátor města Marek Hrabáč.

Na základě vládního usnesení byl vyhlášen nový nouzový stav, zároveň ale vláda rozvolnila provoz úřadů v celé republice. Nouzový stav by měl trvat od 15. února 2021 do 28. února 2021.