V sobotu se staly na Jesenicku dvě nehody, ani jedna se neobešla bez zranění

Nehoda v Horní Lipové

JESENICKO – Dvě nehody se staly v sobotu na kluzkých silnicích na Jesenicku, bohužel ani jedna se neobešla bez zranění. V obou případech jeli řidiči vzhledem k aktuálním zimním podmínkám příliš rychle a s autem se dostali do smyku.

Po deváté hodině v sobotu ráno se stala nehoda v Horní Lipové. Třicetiletý řidič tu havaroval s vozem Dodge Caliber. Na začátku obce, když jel ve směru od Ramzové na Jeseník, nezpomalil dostatečně před zatáčkou, po projetí zatáčkou dostal smyk, vyjel vlevo mimo silnici a narazil do směrového patníku a do stromu. Po nárazu dopadlo auto zpět na silnici a zůstalo ležet na pravém boku. Spolujezdkyně se při nehodě zranila a byla převezena do nemocnice. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

O půl hodiny později byla oznámena další nehoda, a to u Ostružné. Zde havarovaly dva osobáky. Devětadvacetiletý řidič jel s Fordem Ka ve směru od Ostružné na Ramzovou. „Ani on nepřizpůsobil rychlost vozu sněhovým podmínkám. Po projetí zatáčkou se dostal do smyku a vjel do protisměru, kde se střetl s právě projíždějícím vozem zn. Škoda Fabia,“ informovala policejní mluvčí Tereza Neubauerová. Oba řidiči i dva spolucestující byli při nehodě zraněni a byli převezeni do nemocnice. Škoda se vyšplhala na 80 tisíc korun.

Nehoda v Horní Lipové
Nehoda u Ostružné