Vražda na ulici: zastřelil syna své přítelkyně

OLOMOUC – Policie dnes informovala o případu vraždy, který se stal minulý čtvrtek. Pětačtyřicetiletý muž na ulici v místní části Olomouce Lošov zastřelil čtyřiadvacetiletého syna své přítelkyně. Motivem byl zřejmě osobní spor mezi muži.

Ve čtvrtek 11. února po dvaadvacáté hodině přijali policisté oznámení o rvačce a střelbě mezi dvěma muži v Olomouci, místní části Lošov. Na místo okamžitě vyrazily policejní hlídky. 16 minut od přijetí oznámení hlásili policisté, že poblíž místa střelby odzbrojili a zadrželi podezřelého muže. Rychlý zákrok se obešel bez zranění zadrženého či zasahujících policistů. Podle prvotních informací se pětačtyřicetiletý muž po posilnění alkoholem pohádal se čtyřiadvacetiletým synem své přítelkyně. „Spor, odehrávající se na ulici, přerostl ve fyzickou potyčku, kterou starší z mužů zakončil střelbou na mladšího muže,“ uvedl k případu policejní mluvčí Libor Hejtman. I přes rychlý příjezd zdravotníků a poskytnutou první pomoc mladý muž na následky zranění zemřel. Zadržený muž byl podle Hejtmana držitelem zbrojního průkazu a střílel z legálně držené krátké střelné zbraně. Za motivem vraždy zřejmě stál osobní spor mezi muži.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Soud a poslal obviněného muže do vazební věznice. Ten nebyl v minulosti trestně stíhán. Za zvlášť závažný zločin vraždy mu hrozí deset až osmnáct let za mřížemi.