Americký klusák a poník zahynuli, když vběhli pod kola autobusů a auta

foto: Policie ČR

TRUTNOVSKO – Dnes krátce před pátou hodinou ranní vyrazili policisté řešit dopravní nehodu, při které se střetla tři vozidla s koňmi. Za smutnou událost hrozí majiteli zvířat pokuta, protože je nezabezpečil a volně pobíhala po silnici.

Policisty na místo přivolal řidič autobusu, který sdělil, že mu do cesty mezi Lánovem a Vrchlabím vběhli koně a bohužel jednoho z nich přejel. Hned na to mělo zezadu do autobusu narazit osobní auto, protože už řidič nestačil na danou situaci rychle zareagovat. „Druhý kůň, který přežil srážku se dal na úprk. Po několika metrech se v protisměru střetl s osobním autem Škoda Octavia. Jeho úprk ukončil až další autobus, kterému vběhl přímo pod kola, kde zůstal zaklíněn,“ říká policejní tisková mluvčí Iva Kormošová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté provedli u všech řidičů dechovou zkoušku, která vyloučila přítomnost alkoholu. Škoda na poškozených autech byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun a stejná částka i na uhynulých koních.  Než se podařilo koně vyprostit a vyřešit celou situaci, tak byla v místě doprava řízena skoro pět hodin kyvadlově. Bylo velkým štěstím, že se žádná osoba nezranila.

„Řidiči osobního auta, který zezadu narazil do autobusu, za přestupek nedodržení bezpečné vzdálenosti, policisté udělili pokutu,“ dodává mluvčí.