Chlapec postrádal svou sestru, ta mezitím sáňkovala

Ilustrační foto

BRNO – Nyní už úsměvný příběh zažil malý chlapec, který měl domluvenou schůzku se svou sestrou, na kterou však děvče nepřišlo. Místo toho se nechala strhnout zimními radovánkami a zapomněla se v parku.

Včera odpoledne na vinohradskou služebnu městské policie zazvonil malý školák a poprosil o pomoc. Řekl, že měl nedaleko odtud sraz se sestrou, ta ale nedorazila a on nemá u sebe ani klíče od bytu ani mobilní telefon, aby se s ní mohl zkontaktovat. „Chlapec poskytl strážníkům přesný popis jeho sestry včetně toho, co má na sobě a kde by se mohla nacházet,“ řekla tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Také podotkl, že si sestra nejspíše užívá zimních radovánek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Po malé chvíli a pátrání si strážník všiml v parku dívky odpovídající popisu. S úsměvem mu potvrdila, co si její bratr myslel, a tak pracovník policie uvědomil hlídku a zavedl ji na služebnu. Muži zákona mezitím kontaktovali otce obou dětí, který si pro ně přišel. Všichni tři strážníkům poděkovali a vydali se domů.