Chodci, pozor, hrozí silná ledovka!

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

TRUTNOVSKO – Již v noci z úterka na středu má přijít déšť, který bude na chodnících a vozovkách průběžně namrzat. Komplikace mohou nastat při ranní špičce a cestám do práce. Pozor by si měli dávat jak pěší, tak i motoristé. Nakupující by měli počítat ve výpadku zásobování obchodů.

Meteorologové udělují výstrahu, s vysokou pravděpodobností totiž hrozí ve Vrchlabí silná ledovka. Občané by si měli dávat pozor již v tuto středu v noci až zhruba do dvanácté hodiny polední. Zejména v ráno by se měla tvořit ledovka při mrznoucím dešti. Chodcům mohou hrozit úrazy a řidičům zase vysoká pravděpodobnost dopravních nehod. Může dojít i k výpadku elektřiny, na vozovce mohou překážet zlámané větve. „Doporučuje se omezit vycházení ven a jízdy autem jen na nezbytné případy. V případě nutnosti jízdy sledovat dopravní zpravodajství a jezdit mimořádně opatrně. Počítat s výrazným prodloužením doby jízdy,“ dodává za městský úřad Pavel Řehák.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.