Chtěl investovat do bitcoinů, podvodníci ho připravili o skoro dvě stě tisíc korun

ilustrační foto

NÁCHODSKO – Devětatřicetiletého muže lákalo vložit peníze do kryptoměny, ale neměl s tím žádné zkušenosti, ty načerpal, přišly ho však pořádně draho. Vše nyní řeší hospodářská kriminálka.

Jak nyní potvrdili policisté, muž z Náchodska si našel na internetu společnost, která se s obchodováním s bitcoiny zabývá. Na webu vyplnil jejich formulář a odeslal peníze, o které ho společnost požádala, aby mohl začít. Šlo o sedm tisíc korun.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Muž si chtěl obchodování s kryptoměnou pořádně vyzkoušet, tak si dle doporučení společnosti nainstaloval různé speciální programy. Místo prvotního poplatku mu z bankovního účtu záhadně zmizelo skoro 200 tisíc korun, když k tomu došlo, tak šel vše muž nahlásil policistům. Při dopadení hrozí pachateli tohoto činu až osm let ve vězení, protože se ho dopustil v době nouzového stavu.

„Virtuální měny jsou stále aktuálnější a nabízejí nový druh financí a investic. S nimi se čím dál častěji také pojí podvody. Obětí internetového podvodu se může stát skoro každý.“ říká policejní tisková mluvčí Eliška Majerová.

Policisté doporučují:

Možností samotného nákupu bitcoinu je mnoho. Doporučujeme proto najít si důvěryhodného a osvědčeného obchodníka, přes kterého budete transakce provádět. Určitě je dobré si o daném obchodníkovi přečíst recenze a zkušenosti ostatních. Jestliže se rozhodnete pro koupi bitcoinu, musíte myslet také na bezpečnost. Ideální variantou je kryptopeněženka, jedná se o virtuální adresu, kde je nakoupená virtuální měna uložená.