Dal si čtyři panáky a půl litru vína a sedl za volant. Nadýchal dvě promile

Ilustrační foto

BRNO – Nebezpečnou jízdu předvedl řidič nedaleko výstaviště, kde si ho všimli strážníci kontrolující okolí. Jeho kličkující jízda jim přišla podezřelá a tak ho zastavili. Alkohol testr ukázal hodnotu přes dvě promile alkoholu v krvi.

Muž kličkoval při výjezdu z benzinové pumpy a bylo na první pohled vidět, že musí mít v sobě alkohol. Hlídka proto muže ve vozidle značky Škoda zastavila a vyzvala ho k předložení dokladů. „Řidič měl u sebe pouze občanský průkaz a osvědčení o registraci vozidla,“ dodal tiskový mluvčí Pavel Šoba. Ještě před provedením dechové zkoušky se ho strážníci zeptali, jestli před jízdou něco pil. Muž nezapíral a přiznal se k požití čtyř panáků a půl litru vína. Za své jednání se také několikrát omluvil a tvrdil, že takové věci normálně nedělá. Dechová zkouška ukázala hodnotu přes dvě promile alkoholu. Pětadvacetiletý muž je nyní podezřelý z trestného činu a případem se bude nadále zabývat republiková policie.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.