Dohra války mezi Romy v Přerově: agresivní otec rodiny skončil za mřížemi

PŘEROV – Válka mezi dvěma rodinami olašských Romů v Přerově, která se rozhořela loni v létě, skončila jejich slibem, že svoje konflikty již budou řešit nenásilně. Jejich odhodlání však dlouho nevydrželo. 46letý muž, který byl na podzim loňského roku přerovským soudem odsouzen k podmíněnému trestu za roztržku v cukrárně na náměstí TGM v Přerově, byl za další vyhrožování a výtržnictví poslán rovnou za mříže.

Od loňského července, kdy v cukrárně na náměstí TGM v Přerově vygradoval spor mezi dvěma znesvářenými rodinami olašských Romů, se čas od času objevovaly slovní přestřelky mezi jednotlivými členy rodiny, kde většinou figuroval již odsouzený muž, byly však převážně řešeny jako přestupky proti občanskému soužití. Nyní však již agresor překročil pomyslnou čáru a jeho rivalové začali mít obavy o své zdraví a životy. Začátkem února přišel rozlícený muž před vchodové dveře domu v pasáži a začal vykřikovat směrem k znesvářené rodině, že je připraví o život a všechny zlikviduje. S vyhrožováním přestal až poté, co ho jeho syn odtáhl pryč.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

O pár dní později na ulici Kratochvílova před vchodem do domu opakoval své výhružky stejné rodině a opětovně jim hrozil zabitím. „Aby situaci a jeho slova nebrali na lehkou váhu, umocnil své jednání tím, že měl v ruce nůž a gestikuloval jím směrem k oknu bytu, kde se rodina nacházela,“ řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová.  Z místa ho musel opět odvést pryč jeho syn. V obou případech skončil agresor na policejní služebně, provedené dechové zkoušky byly pozitivní. Po druhém zadržení byl eskortován k okresnímu soudu a soudce rozhodl o jeho vzetí přímo do výkonu trestu. Za poslední výtržnosti a vyhrožování mu hrozí další tři roky za mřížemi.