Knihovna už opět funguje přes okénko

HRADEC KRÁLOVÉ – Nedočkaví čtenáři a studenti jistě ocení možnost vypůjčit si tituly, které jim ukrátí volné chvíle, nebo které potřebují nastudovat ke zkouškám. Kromě ústřední půjčovny je na výběr ještě z dalších šesti poboček. Okénko ale slouží pouze k výdeji knih, žádné další služby přes něj knihovna poskytnout nemůže.

Během víkendu přijala vláda nová opatření, díky kterým se od pondělí změnil provoz knihoven. Jde o jedinou městskou organizaci, které se změny týkají. Knihovny mohou opět vydávat tituly přes výdejní okénko, knihy si ale musí čtenář předem zarezervovat, objednávání nebo vybírání knihy přímo na místě není možné. Přes okénko nelze ani registrovat nové čtenáře. Rezervované tituly bude kromě ústřední půjčovny ve Wonkově ulici vydávat každý všední den také dalších 6 větších poboček. Konkrétně jde o Labskou, Malšovice – Náhon, Nový Hradec Králové, Slezské předměstí – Gagarinova a Moravské předměstí A i B. „V pátém stupni knihovna nemohla mít otevřený ani výdej přes okénka, nyní je to již možné. Budova knihovny v Kuklenách zůstane ještě uzavřena z důvodu právě probíhající rekonstrukce,“ dodává ředitelka městské knihovny Barbora Čižinská.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.