Kroměříž plánuje stavět druhou ledovou plochu, na halu získá vhodný pozemek

Foto: město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – Kroměřížští zastupitelé schválili výměnu pozemků, po které město získá potřebnou plochu pro vybudování tréninkové haly zimního stadionu. Využít by ji měla mládež i širší veřejnost, která má pro bruslení zatím vyhrazené jen omezené hodiny.

Výměnu radnice provede se společností Wachal. Ta tím získá pozemek v Dolních Zahradách a doplatek 3,5 milionu korun. „Tréninkovou halu chceme postavit hlavně pro děti a mládež. Zisk pozemku před strojovnou zimního stadionu nám umožní přesunout ji z prostoru u kurtů na vhodnější místo – na parkoviště před zimním stadionem,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Podle místostarosty je směna výhodná z několika důvodů. „Nebudeme muset budovat přeložku kanalizace, čímž podle projektanta ušetříme více než 13 milionů korun bez DPH. V prostoru parkoviště také budeme moci vybudovat halu s kluzištěm o šířce nejméně 26 metrů, zatímco ke kurtům by se vlezla hala s kluzištěm širokým maximálně 24 či 25 metrů,“ řekl Holík.

Právě rozměry kluziště jsou podmínkou státní dotace, kterou jde čerpat jen pro tréninkové haly s kluzištěm o minimálních rozměrech 25 krát 26 metrů. „Město z tohoto programu může získat až 70 procent celkových nákladů na stavbu tréninkového zimního stadionu, a to až do výše 90 milionů korun,“ dodal Karel Holík.

Druhá ledová plocha by měla pomoct vyřešit problém omezených hodin bruslení pro veřejnost. Kvůli velkému vytížení zimního stadionu totiž mají lidé jen omezené hodiny.